Uuesalu Teataja nr 3/2020

(Berit Cavegn 17.06.2020)

Uuesalu Külaseltsil (UKS) on esimene ümmargune juubel. Selle tähistamiseks ning asjade ülevaatamiseks tuli ka Vimpka tänavatele jalutama.

Loomisest saati on UKS seisnud hea selle eest, et külaelanikes oleks Uuesalus hea ja turvaline elada. Ühtne kogukond on koos nautinud juba mitmeid traditsioonideks saanud üritusi. Näiteks korraldatakse igal aastal lastele nõidade õhtu, lastelaat ja jõulupidu. Külaelanikud saavad omaenda turvalisuse küsimustes kaasa rääkida. Nii on elanike algatusel pandud Uuesalu järve ja tiigi juurde päästerõngad ning juba on üleval ka esimesed kaamerad Põdra teel.

Uuesalu kasvab jõudsalt, esimestele paaris- ja ridaelamutele on lisandunud hulgaliselt kaasaegseid eramuid. Elanikkond on suurenenud jõudsalt, kuid endiselt on säilinud kogukonnatunne. Uued elanikud haaratakse külaellu ning tänaval kuuleb endiselt teretamist ning häid soove.

 

Kas Teie teate, kes on Vimpka, kuidas ta Uuesallu elama sattus ja kuidas ta meie külas korda hoiab? Seda kõike ja palju muud saab teada meie värskest ajalehest Uuesalu Teataja nr 3/2020.


Uuesalu Teataja nr 2/2010

(Berit Cavegn 15.06.2020)

Täpselt 10 aastat tagasi, 17.06.2010 toimus MTÜ Uuesalu Külaselts (UKS) asutamiskoosolek. Ka siis kütsid kirgi arengukava kinnitamine, spordi- ja lastega seotud teemad ning turvalisus. Lähemalt loe Uuesalu Teatajast nr 2/2010.


Uuesalu Teataja nr 1/2009

(Berit Cavegn 15.06.2020)

Uuesalu küla esimene ajaleht Uuesalu Teataja nr 1/2009, millest leiab nupukesi ka praegusel ajahetkel aktuaalsete teemade kohta. Aastal 2009 oli sarnaselt tänasele puudus lasteaiakohtadest. Ja Toomas niidab ikka sama hoolsasti muru, et meil kõigil oleks ilus Uuesalus elada.


„Minust saab päästja!”

Veronika Isberg, 28.06.2019
27. juuni õhtul seisis Uuesalu külarahvas veekogu ääres, keegi seekord ei ujunud. Veeohutusest oli meile rääkima tulnud MTÜ Selts „Eesti Vetelpääste” juhatuse liige ja
instruktor, Lilleküla päästekomando rühmapealik Gert Teder. Kui sissejuhatus oli kõigile, siis mõne aja pärast kogunesid lapsed järjekorda päästerõngast viskama ja tõsisemad jutud jätkusid lastevanematega.
Lapsed olid päästerõnga viskamisest vaimustuses. Siin ei olnud tähtis viskekaugus, vaid päästerõnga hoidmise ja viskamise tunnetus ning ahhaa-elamus, et nii see käibki. Umbes 10-aastane poiss oli täiesti veendunud, et temast saab päästja ja kinnitas seda kuuldavalt mitmel korral.
Gert Tederile küsimusi jagus, ka ujumisoskuse mõiste ise sai nii mõnegi jaoks uue tähenduse. Just veekogu ääres elav naaber tõstatas aga olulise teema, mida kõigil lastevanematel tasuks kodus lastele edasi rääkida. Nimelt vees mängides tuleb vältida põhjuseta appi hüüdmist. Me ju kõik teame seda lugu, kus lõpuks keegi enam ei usu, et
kui hunt ka tegelikult tuleb …
Kui üks naine veel eraldi tänas kasuliku info eest, et enamus asju ei ole ta kuulnudki, siis Gert Teder andis talle kindlust sõnadega, et see teadmine on teil enda sees olemas, aga unustatud. Päästerõnga kasutamise julguse said kõik, kes olid seekord veekogu äärde tulnud.
Aitäh sulle, Gert, küla sai turvalisemaks!

Hoiame Uuesalu külas turvalisust värske energiaga

Veronika Isberg, 30.05.2019
Külakoosolekul valitud Uuesalu tänavate vanemad ja Kitse-Kopra naabrivalve sektori vanem arutasid 28. mail erinevaid naabrivalve teemasid. Külas on juba üle saja pere liitunud naabrivalve sektoriga ning majad kerkivad, elanikke kolib juurde. Meie soov on tegutseda kui üks kogukond, kus üksteist tuntakse ja kus on jätkuvalt turvaline elada. Kas selleks tuleks koputada ukselt uksele ja piisab vahetatud kontaktidest või pigem kohtuda ühistes tegevustes, mis meid seob ja mis annaks uusi oskusi või tuletaks meelde õpitut? Naabrivalvega liitumine peaks olema sisemine vajadus, mis võiks tekkida enne, kui midagi juhtub. Teadmist ja oskust ennetavalt märgata pakub näiteks MTÜ Eesti Naabrivalve koolituskava. Kirja said mitmed head mõtted, mille teostamiseks asutakse maad kuulama, koolitusi küsima.
Fotol Kitse-Kopra naabrivalve sektori eestvedajad, vasakult paremale esireas sektori vanem Veronika Isberg, Kadi Villers, Karin Lassmann, Toomas Metsaots, tagareas Ott Talvik, Aivo Vikat, Aare Volt. Foto Koit Isberg.